Magyar foci

ÉLŐ: Debrecen – MTK, Magyar Kupa, döntő, tizenegyesekkel győzött a DVSC!

1-15. perc: Nagy helyzet egyelőre egyik kapu előtt se, alakult ki. A Debrecen birtokolja többet a labdát, ám nem jelenthető ki, hogy olyan óriási fölényben játszanának a hajdúságiak. Az MTK inkább kontrákra rendezkedett be, de erre egyelőre nem volt lehetőségük, mert a Loki fegyelmezetten visszazár.

16-30. perc: Továbbra sem volt igazán nagy gólhelyzet, jobbára távoli lövés-próbálkozásokat, és beadásokról lemaradásokat jegyezhettünk fel. Na meg azt, hogy Ramos arcon rúgta Zsidait, aki stoplinyomokkal a fekén távozott a pályáról… Majd jött vissza nem sokkal később!

31-45. perc: A félidő hajrárjában a Debrecen szorongatta az MTK-t, ám nagy helyzetet és gólt a fővárosiak alakítottak ki és értek el! Előbb a 42. percben Balajti három méterrről, kiszorított helyzetből találta telibe Verpeczet, majd a félidő legutolsó másodperceiben megszerezte a vezetést az MTK! Gyönyörű támadás végén Könyves Norbert lőtte ki tizenkét méterről a hosszú alsó sarkot! 0-1!

46-60. perc: Bouadla jó harminc méterről kínálta meg Hegedűst, és lőtt elképesztően nagy gólt az 51. percben! 1-1! Az 55. percnem Coulibaly 17 méterről, félfordulatból lőtt gyönyörűen. A lövés utáni szögletből pedig megszerezte a vezetést a Debrecen! Az ötösön álló Szakály fejére gyakorlatilag ráesett a labda! 2-1! A 60. percben Nikolov Balázs megkapta második sárga lapját Vass Patrik lerántásáért, így az utolsó fél órában emberhátrányban játszik a Loki!

61-75. perc: A 62. percben egyenlített az MTK! Kanta egészen elképesztő labdát adott jobb külsővel a kilépő Ladányi Tibornak, akik átemelte a labdát a kapujából kirobbanó Verpecz fölött! 2-2! Ebben a negyed órában más kiemelkedő esemény nem történt, a gyors gólváltás után megnyugodni látszanak a kedélyek. Ne feledjük, a debreceniek tíz emberrel fociznak.

76-90. perc: A 87. percben az emberelőnyben felbátorodó MTK megszerezte a vezetést! Zsidai kapott remek kiugratást egy Kantával való kényszerítő után, majd estében, nyolc méterről fellőtte a rövid felső sarokba a labdát! 2-3! De nem volt még vége!! A 89. percben Szakály a bal oldalról befelé húzódott, majd a kapuval szemből, tizenhat méterről okosan llőtt az alsó sarokba!!! 3-3!

Hosszabbítás, 1. félidő: Ez a játékrész bizony nem tartogatott semmit… Nagyjából arra volt jó, hogy még tovább fáradjanak a játékosok. Nem hogy helyzetet, de még csak kapu felé tartó lövést sem jegyzehettünk fel.

Hosszabbítás, 2. félidő: Egyetlen ívelt Simac fejes, semmi egyéb. Jöhetnek a tizenegyesek!

Tizenegyespárbaj: Az első körben Szakály Péter nem hibázik, de Vukmir sem, így egy kör után 1-1! Nagy Zoltán sem ront, és Zsidai is bevarrja, 2-2! A harmadik páros tagjai közül Szelim Bouadla belövi, Vass Patrik pedig szintén, 3-3! A negyedik körben Lucas nem hibázik, Wolfe lövését viszont védi Verpecz István, 4-3! Adamo Coulibaly kilövi a meccslabdát a stadionból, Kanta pedig kiegyenlít, 4-4! Korhut Mihály szépen a bal felsőbe helyez, Szekeres Adrián labdája pedig besurran a bal alsóba, 5-5! Simac némi közjáték után a kapu közepébe lő, Pál András a léc alá bombáz, 6-6! Varga József is a bal alsó sarkot választotta, Könyves Norbert pedig a bal felsőt lövi ki, 7-7! Mészáros Norbert is a bal alsóba lövi, Kálnoki Kis Dávid viszont kihagyja, 8-7! KUPAGYŐZTES A DEBRECEN!!

A KÖZVETÍTÉS AZ ÖTÖS CSATORNÁN ÉRHETŐ EL!